w 
 
Moje konto
Zaloguj się
Nowy użytkownik
Aktualności
Przegląd prasy
Nowy numer
Nowe książki
Konferencje
 Wersja:
html  txt
 
Opis subskrypcji  
Hotspot w Polsce
IDG.pl
PC World Komputer
CXO
CFO
NetWorld
Digit
Kino Domowe - DVD
Gamestar
IT Partner
Internet Standard
Job Universe
CXO Forum
Informator IT
ZOOM
Fotografia
Cyber
CyberJoy
 

Poznań stolicą programistów
Computerworld

(2004.11.15, PN )
Już po raz drugi Poznań stanie się na dwa dni stolicą młodych programistów. Wszystko to za sprawą Mistrzostw Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym (MWPZ), zorganizowanych wspólnie przez Instytut Informatyki Politechniki Poznańskiej, Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im Adama Mickiewicza i Oddział Wielkopolski Polskiego Towarzystwa Informatycznego, które odbędą się 3 i 4 grudnia, w laboratoriach obydwu uczelni.

Zawody mają charakter otwarty, dzięki czemu zyskują rangę nieoficjalnych otwartych mistrzostw Polski w programowaniu zespołowym. "Dopuszczamy do startu zarówno licealistów, studentów, jak i osoby pracujące już zawodowo" - mówi Rafał Witkowski, z komitetu organizacyjnego MWPZ. "Staramy się, żeby to nie wiedza i umiejętności lecz inteligencja i pomysłowość odgrywały największą rolę" - zapewniają organizatorzy. Na pewno do startu w konkursie przyda się podstawowa znajomość algorytmów oraz umiejętność programowania w Pascalu, C lub C++.

Maksymalnie trzyosobowe zespoły będą miały 5 godzin na rozwiązanie zadań stworzonych głównie przez organizatorów z obydwu poznańskich uczelni. Drużyny będą klasyfikowane na podstawie liczby zaakceptowanych zadań. W przypadku równej liczby rozwiązań o kolejności na podium decyduje suma czasów rozwiązywania zadań powiększony o dwudziestominutowe kary za każde przedstawienie błędnego zgłoszenia w dokończonych zadaniach.

Dla zwycięskiej drużyny sponsorzy przedsięwzięcia (Accenture, Alma, Komputronik i Deep) przygotowali atrakcyjne nagrody. Computerworld, wraz z TVP 3 i Radiem Merkury objął patronat medialny nad tą imprezą.

Więcej na temat imprezy oraz zgłoszenia na stronie: www.mwpz.poznan.pl/więcej wiadomości
wersja do wydruku
wersja do wysyłki
 
Zobacz też:
Aktualności
Artykuły

 
Chcą sprzedać PeopleSoft (2004.11.20, SO )
Decyzja akcjonariuszy dotycząca upływającej w piątek oferty Oracle raczej nie była zaskoczeniem dla zarządu PeopleSoft. Większość z nich - skuszona oferowaną ceną - zdecydowała się sprzedać swoje akcje po 24 USD. Koncern Oracle może liczyć na 60% głosów, ale na drodze do przejęcia PeopleSoft ma do pokonania jeszcze jedną przeszkodę.

Więcej komórek z Linuksem (2004.11.19, PT )
DoCoMo, największy japoński operator telekomunikacyjny, opracował zestaw narzędzi, który ma ułatwić tworzenie i testowanie aplikacji do telefonów komórkowych trzeciej generacji działających pod kontrolą systemów Symbian i Linux.

Dwa razy jedno hasło (2004.11.19, PT )
Firmy Imprivata i RSA niemal równocześnie zaprezentowały nowe produkty obsługujące technologię jednokrotnego logowania w sieciach korporacyjnych.

Alcatel będzie miał Right Vision (2004.11.19, PT )
Telekomunikacyjny gigant przejmie francuską firmę Right Vision dostarczającą oprogramowanie usprawniające komunikację i zarządzanie infrastrukturą IT w firmach z sektora MSP.

NetWare na celowniku Microsoftu (2004.11.19, PT )
Świeżo po pojednawczych gestach w kierunku Novella, Microsoft zapowiedział ofensywę zmierzająca do nakłonienia użytkowników NetWare do przejścia na platformę Windows


 
 
 


 
 
Subscribe to AvantGo channel 
    

PROFESJONALNE ODZYSKIWANIE DANYCH -Ibas Polska. Odzyskujemy dane ze wszystkich rodzajów systemów operacyjnych i nośników danych. Nasze 25-letnie doświadczenie i technologia zapewniają optymalne rozwiązanie problemu przy zachowaniu minimum ryzyka. Posiadamy wysokiej klasy laboratorium w centrum Polski. Zapraszamy na www.ibas.com.pl
Książki teleinformatyczne w najlepszej cenie! Księgarnia IDG.pl zaprasza!
Prenumerata PC World Komputera zupełnie za darmo? Tak! Sprawdź to!
PenDrive - dyskietka XXI wieku w prenumeracie COMPUTERWORLD! Prenumerata COMPUTERWORLD + PenDrive gratis!
 


Wiadomości - Centra tematyczne - Palm - Praca - Lider - Top 200 - Kalendarium - Konferencje - Forum - Archiwum - FTP - Prenumerata
O nas | Redakcja | Regulamin | Reklama | Ochrona prywatności
Copyright 1999 - 2004 IDG Poland SA. Wszelkie prawa zastrzeżone. Publikacja całości lub części zamieszczonych materiałów w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody IDG Poland SA jest zabroniona. Computerworld Polska i Computerworld Polska online są znakami towarowymi IDG Poland SA.

Korzystanie z serwisu Computerworld Online jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na następujące warunki obsługi. Serwis realizuje wytyczne ASME oraz uzupełnienia IDG dotyczące zasad publikacji w mediach elektronicznych. Prosimy też o zapoznanie się z ochroną prywatności.
Computerworld na świecie: Niemcy: Computerwoche | USA: Computerworld |