idg.plJob Universe - strona główna   KONTAKT
O NAS
REKLAMA
 
 
 
3
ofert pracy
0
z ostatnich
24 godzinw ofertach pracy
w pozostałych
wynagrodzenia
artykuły
serwis prawny
profile pracodawców
praca za granicą

Listy mailingowe

Aktualności
Poszukujący
pracy
Pracodawcy
Wersja:
html  txt
Opis list

Internetowe
giełdy pracy IDG
na świecie

Kanada
Niemcy
Wielka Brytania
Stany Zjednoczone
Holandia
Nowa Zelandia
Austria
Francja
Szwecja
Norwegia
Dania
Hiszpania
Węgry
Południowa Afryka


Serwisy IDG online

IDG.pl
Computerworld
NetWorld
PC World Komputer
CXO
CFO
Digit
Kino Domowe - DVD
Gamestar
IT Partner
Internet Standard
CXO Forum
Informator IT
Cyber
ZOOM
Fotografia
CyberJoy

  AKTUALNOŚCI  


Poznań stolicą programistów 15.11.2004 13:44

Już po raz drugi Poznań stanie się na dwa dni stolicą młodych programistów. Wszystko to za sprawą Mistrzostw Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym (MWPZ), zorganizowanych wspólnie przez Instytut Informatyki Politechniki Poznańskiej, Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im Adama Mickiewicza i Oddział Wielkopolski Polskiego Towarzystwa Informatycznego, które odbędą się 3 i 4 grudnia, w laboratoriach obydwu uczelni.

Computerworld
Narzędzia
wersja do wydruku
wyślij do znajomego

Zawody mają charakter otwarty, dzięki czemu zyskują rangę nieoficjalnych otwartych mistrzostw Polski w programowaniu zespołowym. "Dopuszczamy do startu zarówno licealistów, studentów, jak i osoby pracujące już zawodowo" - mówi Rafał Witkowski, z komitetu organizacyjnego MWPZ. "Staramy się, żeby to nie wiedza i umiejętności lecz inteligencja i pomysłowość odgrywały największą rolę" - zapewniają organizatorzy. Na pewno do startu w konkursie przyda się podstawowa znajomość algorytmów oraz umiejętność programowania w Pascalu, C lub C++.

Maksymalnie trzyosobowe zespoły będą miały 5 godzin na rozwiązanie zadań stworzonych głównie przez organizatorów z obydwu poznańskich uczelni. Drużyny będą klasyfikowane na podstawie liczby zaakceptowanych zadań. W przypadku równej liczby rozwiązań o kolejności na podium decyduje suma czasów rozwiązywania zadań powiększony o dwudziestominutowe kary za każde przedstawienie błędnego zgłoszenia w dokończonych zadaniach.

Dla zwycięskiej drużyny sponsorzy przedsięwzięcia (Accenture, Alma, Komputronik i Deep) przygotowali atrakcyjne nagrody. Computerworld, wraz z TVP 3 i Radiem Merkury objął patronat medialny nad tą imprezą.

Więcej na temat imprezy oraz zgłoszenia na stronie: www.mwpz.poznan.pl/

Pozostałe aktualności:
Dofinansowanie rynku pracy
Wybrano projekty pomocy bezrobotnym i przeciwdziałaniu dyskryminacji na rynku pracy, które będą dofinansowywane przez Unię Europejską.

Twoja własna dystrybucja
W najbliższą sobotę - 20 listopada - w Krakowie odbędzie się kolejny wykład z cyklu Linux Academy. Tym razem spotkanie poświęcone będzie Linuksowi 'szytemu na miarę' czyli kwestiom tworzenia własnej dystrybucji.
Zmiany w Ministerstwie Finansów
Grzegorz Stanisławski został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów. Będzie odpowiedzialny za informatyzację tego resortu i politykę makroekonomiczną.
Spadło bezrobocie
W październiku br. stopa bezrobocia spadła w Polsce do 18,7% z 18,9% miesiąc wcześniej - podało Ministerstwo Gospodarki i Pracy.
Profesjonaliści IT: kierunek Wielka Brytania?
Ponad jedna trzecia firm w Wielkiej Brytanii nie mogła znaleźć profesjonalistów IT na wakat w swojej firmie - wynika z raportu E-skills i Gartner Consulting.Warunki obsługi - Polityka prywatności
Serwis zgodny z ASME - Regulamin - Reklama
IDG Poland SA © Copyright 2002 - 2004 IDG Poland S.A.
04-204 Warszawa ul. Jordanowska 12
tel. (22) 321 78 00   fax (22) 321 78 88
Więcej artykułów z działów:
wynagrodzenia
praca za granicą
Najbliższe szkolenia
Seminarium: Jak sprawnie zarządzać stacjami roboczymi PC. Prezentacja systemu Critson Precision v5.
8 grudzień 2004