II Mistrzostwa Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym, Poznań 3-4 grudnia 2004
historia

Idea Mistrzostw Wielkopolski wywodzi się wprost z lokalnych konkursów w programowaniu zespołowym organizowanych przez Instytut Informatyki Politechniki Poznańskiej (m.in. Wiosenny Turniej w Programowaniu Zespołowym) oraz Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

W 2002 roku Koło Naukowe "BooBoo" przy Instytucie Informatyki Politechniki Poznańskiej oraz Koło Naukowe Informatyków przy Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza rozpoczęły współpracę, której wynikiem stały się wspólne sparingi w programowaniu zespołowym.

Dzięki wzajemnej pomocy, imprezy organizowane przez wyżej wymienione instytucje i koła, stawały się coraz bardziej popularne w obrębie całego Poznania. Na poniższych stronach znajduje się szczegółowa informacja na temat organizowanych konkursów/sparingów:
http://contest.cs.put.poznan.pl/?module=history
http://algorytmy.wmid.amu.edu.pl/

W zeszłym roku nadszedł czas by połączyć siły naszych ośrodków akademickich i zorganizować wspólnie naprawdę dużą imprezę. W ten sposób powstały I Mistrzostwa Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym. Spotkaliśmy się wówczas z nadspodziewanie dużym zainteresowaniem wśród młodych informatyków. W zawodach wystartowało prawie 250 zawodników. Poza reprezentantami liceów i uczelni wyższych z Wielkopolski, mieliśmy zaszczyt gościć drużyny z najważniejszych ośrodków informatycznych w Polsce.

I miejsce i tytuł Mistrzów Wielkopolski wywalczyli reprezentanci Uniwersytetu Warszawskiego w składzie: Tomasz Malesiński, Krzysztof Onak oraz Paweł Parys.
II miejsce wywalczyli reprezentanci Uniwersytetu Jagiellońskiego w składzie: Grzegorz Gutowski, Arek Pawlik oraz Paweł Walter.
III miejsce wywalczyli reprezentanci Uniwersytetu Wrocławskiego w składzie: Michał Bartoszkiewicz, Paweł Olchawa oraz Maciej Popowicz.

Ze względu na dużą liczbę uczniów szkół średnich postanowiliśmy przyznać nagrodę dla najlepszego zespołu wśród nich. Nagrodę tą otrzymała drużyna z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu w składzie: Jakub Bartkowiak, Łukasz Goral, Bartosz Kukawka.

kontakt_info@mwpz.poznan.pl     design_vorg     valid_xhtml1.0_css